traren

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

1980’li yıllarda bir grup akademisyenin bir araya gelmesi ile temelleri atılan topluluk; her yıl periyodik çalışmalar ve akademik gelişim seminerleri gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirmiştir. 2015 yılında Türkiye geneli geniş bir katılımla Ankara merkezli bir sivil toplum kuruluşu olarak Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Derneği (UBAD) ismiyle kurulmuştur.

UBAD, hem ulusal hem de uluslararası akademik iş birliklerinin sağlanabilmesi, dünya genelinde yaşanan çeşitli durumlara karşı ortak bir duruş sağlanabilmesi ve milli politikaların üretilebilmesine katkı sağlanabilmesi amacıyla kurulmuştur. Bu amaçla günümüze kadar dönemlik istişare toplantıları, bilim sempozyumları, çevrimiçi toplantılar ve uluslararası yardım faaliyetleri sürdürülmektedir.

UBAD Derneği; ilmi ve sosyal alanlar başta olmak üzere toplumun, tarihi, kültürel, milli ve manevi değerlerinin gelişimine katkıda bulunmak, her alanda eğitim ve araştırmaya destek vermek, bilim ve kültür önderliğinde ülkemize ve halkımıza maddi ve manevi katkıda bulunmak ve faaliyetlerde bulunmak, eğitim ve öğretim alanında yasalara uygun olarak gerekli gördüğü hizmetleri ve faaliyetleri yapmak, orta öğretim ve üniversite öğrencilerini akademisyenlik ile ilgili doğru şekilde bilgilendirmek ve akademisyenliğe yönlendirmek, bilimsel yayınlar, seminerler, konferans ve çalıştaylar yapmak, fen bilimleri ve sosyal bilimler alanında süreli ve süresiz yayınlar yapmak, raporlar yayınlamak ve ayrıca ülkemizin ihtiyaç duyduğu maddi ve manevi faaliyetlere de destek olmak amacıyla kurulmuştur.

Kuruluşumuzdan bu yana, çeşitli kurumlara danışmanlık, eğitim ve yardım hizmetlerinde bulunduk. Bizimle çalışmayı seçtikleri için kendilerine teşekkür ederiz.

Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Derneği
UBAD; Hayatta bireyleri bilim ışığında her zaman her yerde eğitebilmenin yollarını araştırmayı hedeflemektedir.

Misyonumuz

Bireylerin bilgi, şuur ve yetkinliklerini geliştirerek insanlığın kalkınmasında sorumluluk almasını destekleyen kaliteli eğitim yapmak, faaliyetlerde bulunmak.

Vizyonumuz

Hayatta bireyleri bilim ışığında her zaman her yerde eğitebilmenin yollarını araştırmak.

Değerlerimiz

>Saygı ve sevgi ile hareket etmek.
>Adil ve eşit davranmak.
>Etik kurallara uymak.
>Bağlılık ve iş birliğini güçlendirmek.
>İlham vermek.
>Topluma en yüksek oranda fayda sağlamak.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.