traren

Dernek Tarihçesi

Anasayfa » Dernek Tarihçesi

Derneğimizin Tarihçesi

Kuruluş Öncesi
1980-2015

1980’li yıllarda bir grup akademisyenin bir araya gelmesi ile temelleri atılan topluluk; her yıl periyodik çalışmalar ve akademik gelişim seminerleri gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirmiştir. 

Kuruluş
2015

2015 yılında Türkiye geneli geniş bir katılımla Ankara merkezli bir sivil toplum kuruluşu olarak Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Derneği (UBAD) ismiyle kurulmuştur. İlk ismi Hakikat Bilimleri Araştırma Derneği (HABİAD)‘dır.

Kuruluş Sonrası
2015-2018

UBAD, hem ulusal hem de uluslararası akademik iş birliklerinin sağlanabilmesi, dünya genelinde yaşanan çeşitli durumlara karşı ortak bir duruş sağlanabilmesi ve milli politikaların üretilebilmesine katkı sağlanabilmesi amacıyla bir çok faaliyetler düzenlenmiştir. Bu faaliyetlerle günümüze kadar dönemlik istişare toplantıları, bilim sempozyumları, çevrimiçi toplantılar ve uluslararası yardım faaliyetleri organize edilmiştir.

Günümüz
2018-2022

UBAD Derneği; ilmi ve sosyal alanlar başta olmak üzere toplumun, tarihi, kültürel, milli ve manevi değerlerinin gelişimine katkıda bulunmak, her alanda eğitim ve araştırmaya destek vermek, bilim ve kültür önderliğinde ülkemize ve halkımıza maddi ve manevi katkıda bulunmak ve faaliyetlerde bulunmak, eğitim ve öğretim alanında yasalara uygun olarak gerekli gördüğü hizmetleri ve faaliyetleri yapmak, orta öğretim ve üniversite öğrencilerini akademisyenlik ile ilgili doğru şekilde bilgilendirmek ve akademisyenliğe yönlendirmek, bilimsel yayınlar, seminerler, konferans ve çalıştaylar yapmak, fen bilimleri ve sosyal bilimler alanında süreli ve süresiz yayınlar yapmak, raporlar yayınlamak ve ayrıca ülkemizin ihtiyaç duyduğu maddi ve manevi faaliyetlere de destek olmak amacıyla günümüzde de faaliyetlerine devam etmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.