traren

Derneğimizden Fransız Profesöre Kınama

27.04.2017
41
Derneğimizden Fransız Profesöre Kınama

16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ilişkin Halkoylamasından dâhili ve harici bütün engellemelere rağmen 1.379.934 gibi bir oy farkı ile evet çıkmasının ardından, Fransız haber ve ekonomi kanalı BMF’de yayınlanan bir tartışma programında Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde görev yapan Fransız Siyaset Bilimi Profesörü Philippe Moreau Defarges, Türkiye’de halkoylamasına yapılacak hukuki itiraz yollarının kapandığını, Türkiye’de bir tıkanıklığın olduğunu belirtmiş devamında “O zaman geriye ya iç savaş ya da bunu söylemek zor ama onun (Erdoğan) öldürülmesi kalıyor” ifadelerini kullanmıştır. Bu ifadelerine tarihten örnekler de vererek kendince bir meşruiyet (!) oluşturmaya, sözde bir bilimsellik (!)  katmaya çalışmıştır.

Türkiye’ye karşı eylemlerde bulunan terör örgütlerine destek verdiğini artık gizleme ihtiyacı duymayan Avrupa; son olarak insanlığın ortak değeri olan demokrasinin icra edilmesi ve millet iradesinin tecellisi süreci olan Türkiye’nin Anayasa değişikliği referandumu sürecinde diplomatik ve insani teamülleri de bir kenara fırlatmıştır. Avrupa’nın kirlenmiş siyaseti, medyası, sosyolojik yapısına adı geçen profesör marifetiyle bilim alanı da dâhil olmuştur.

Bu bağlamda Fransız Siyaset Bilimi Profesörü Philippe Moreau Defarges’in şahsını ve bilim adamı kisvesi altında söylemiş olduğu hadsiz ifadelerini şiddetle kınıyoruz.

Aziz Türk Milleti; Avrupa’nın karanlık planlarına ve ruhu ve aklı tefessüh etmiş kirli insanlarına karşı, toprağına ve ülkesine, cumhurbaşkanına, insan haklarına, demokrasiye, iradesine, insanlığa, bilime, bebeklere, çocuklara, mültecilere sahip çıkmaya devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ubadmin

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.