traren

Kitap Okuma Yarışması (Uluslararası Eğitimciler Derneği)

23.02.2022
601
Kitap Okuma Yarışması (Uluslararası Eğitimciler Derneği)

Uluslararası Eğitimciler Derneği tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye geneli online kitap okuma yarışmasına katılacak olan gençlerimizi şevklendirmek adına Aydınlık Yarınlara yarışmasına siz de katılabilirsiniz.

Benim Kılavuzum

İlkokul

Rabia ve Sena babalarının verdiği müjdeli haberle artık yerlerinde duramıyorlardı. Çünkü görmeyi çok istedikleri muhteşem şehir İstanbul’u bu yaz tatilinde görebileceklerdi. Büyük bir heyecanla İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini gezebilecekleri günü bekliyorlardı. Üstelik yeşil şehir Bursa’yı gezip görmek de bu müjdeli haberin bir parçasıydı.
İki kardeş için bu tatil, pek çok yeni bilgilerle meyvesini verdi. Sen de bu yolculuğa çıkmak ve yeni bilgiler edinmek istemez misin?

TIKLAYINIZ
Harika Hikayeler

Ortaokul

“Saadet Asrından Çocuklarımıza: Peygamberimizin (asm) Mucizeleri”
Bu kitapta Sevgili Peygamberimiz (sav)’in mucizelerinden 40 kadarı hikaye tadında (ama gerçekten sapmadan) anlatılmaktadır.
Beraberinde genç zihinlere ahlaki değerler verilmektedir.
Bu çalışma ile bir kişinin de olsa sevgili Peygamberimiz (sav)’e sevgisi -zerre kadar da olsa- artacak olursa bizim için en büyük servet ve sermaye olacaktır.

TIKLAYINIZ
Delilleriyle İman Esasları

Lise

İnanç, (iman) İslâm dininin temelini oluşturur. Nasıl ki; bitkiler, köklerinden beslenirler. İnsan hayatında da inançlar kök vazifesini görürler. İnsanın kişiliği, karakteri, inançları üzerine inşa edilir. İnanç sağlam ise, insan kişiliği, karakteri de sağlamdır. Onlar pek çok zorluğun üstesinden kolayca gelebilirler. İnancı sağlam insanları manen yıkmak mümkün değildir.

Tarihte inançları sağlam insanlara en güzel örnek ise Peygamber (sav) Efendimiz ve sahabeleridir.

TIKLAYINIZ
Yarışmanın amacı

Okuyan, araştıran, düşünen, tahlil ve analiz yapabilen, öğrendiklerini hayata geçiren nesillerin yetişmesine katkı sağlamaktır. Öğrencilerde; okuma alışkanlığının daha üst seviyelere çıkarılmasına, kelime hazinesinin zenginleştirilmesine, toplumda; okuma kültürünün yerleştirilmesine, kitap sevgisinin artırılmasına zemin hazırlamaktır. Ayrıca, Kültür ve medeniyetimizin gençlerimize tanıtılmasına, milli tarih şuurunun kazandırılmasına, güzel ahlâkın yaygınlaştırılmasına, güvenilir kitaplarla destek olmaktır.

Öğrenci Ödülleri
Danışman Ödülleri
Yarışma İletişim Bilgileri

ubadmin

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.